Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Major Krzysztof Orzech: Służba wojskowa dla wielu jest spełnieniem marzeń

czwartek, 12 sierpnia 2021 09:57 / Autor: Aleksandra Rękas

- Dzięki wojsku mamy niepowtarzalną szansę poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach oraz poznać nowoczesny sprzęt wojskowy. Zdobywamy także umiejętności często niedostępne dla ludności cywilnej - mówił major Krzysztof Orzech z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał major Krzysztof Orzech, jednym z zadań, które mogą realizować żołnierze jest wyjazd na misje zagraniczne.

- Zdobywamy w ten sposób unikalne doświadczenia, które przekazujemy później innym. Służba wojskowa jest wyjątkowa i pełna poświęceń. Każdy żołnierz odczuwa ogromną satysfakcję – podkreślał major.

Jak dodał, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach jest jednostką elitarną, ponieważ jako jedyna w Polsce przygotowuje do służby za granicami kraju, a także sama wysyła żołnierzy na misje.

- Nasi żołnierze są obecnie w Kosowie, Libanie, Hiszpanii oraz we Włoszech. Przygotowanie do takiej misji jest podzielone na kilka etapów. Żołnierze przechodzą badania, później rozpoczynają szkolenia i są dopuszczani do szkolenia specjalistycznego. Na kieleckiej Bukowce uczą się współpracy cywilno-wojskowej, negocjacji, mediacji, oceny środowiska cywilnego – wyliczał major Krzysztof Orzech.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO