Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Magdalena Fogiel-Litwinek: Rozpoczęła się rekrutacja do OHP

środa, 22 września 2021 10:58 / Autor: Aleksandra Rękas

- Zapraszamy młodych ludzi, którzy zaczęli naukę w szkołach branżowych na terenie Kielc i powiatu kieleckiego. Oferujemy praktyczną naukę zawodu, za którą uczniowie otrzymują wynagrodzenie – mówiła Magdalena Fogiel-Litwinek, wicekomendant Świętokrzyskiej Komendy  Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniła Magdalena Fogiel-Litwinek, Ochotnicze Hufce Pracy mają podpisane umowy z około 90 firmami na terenie miasta i powiatu.

- Dzięki temu młodzi ludzie mogą pozyskać cenne doświadczenie w zakładzie, z którym później często się związują. To nie tylko korzyść finansowa, ale także gruntowe poznanie przyszłego zawodu – zachęcała wicekomendant Świętokrzyskiej Komendy  Ochotniczych Hufców Pracy.

Jak dodała, firmy z którymi współpracuje OHP kształcą między innymi kucharzy, fryzjerów, sprzedawców, betoniarzy, blacharzy, mechaników czy cukierników.

- Oprócz tego lakierników, monterów zabudowy, elektromechaników, kierowców, czy kelnerów. To ogromnie szeroka gama zawodów, dlatego serdecznie zachęcamy młodych ludzi do odwiedzenia OHP. Współpracujemy z bardzo prestiżowymi firmami – stwierdziła Magdalena Fogiel-Litwinek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO