Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Magdalena Fogiel-Litwinek: OHP zaprasza na wystawę poświęconą wizycie świętego Jana Pawła II w Kielcach

poniedziałek, 14 czerwca 2021 09:54 / Autor: Aleksandra Rękas

- Ekspozycję przygotowali pracownicy, wychowawcy, a przede wszystkim młodzież należąca do Ochotniczych Hufców Pracy. Wystawa jest wspomnieniem wizyty Papieża Polaka w Kielcach i Masłowie 30 lat temu – mówiła Magdalena Fogiel-Litwinek, komendant świętokrzyskiej komendy Ochotniczych Hufców Pracy na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Na wystawie można zobaczyć kopie gazet, które relacjonowały wizytę Jana Pawła II w Kielcach. Znajdziemy artykuły między innymi z „Echa Dnia”, „Gazety kieleckiej”, czy „Słowa Ludu”.

- Jest tam wiele ciekawostek, o których możemy już nie pamiętać, a także relacje z przygotowań do uroczystości. Do odwiedzenia ekspozycji zapraszamy szczególnie młodsze pokolenie, które nie mogło uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym – zachęcała Magdalena Fogiel-Litwinek.

Jak stwierdziła, wizycie Jana Pawła II towarzyszył ogromny entuzjazm.

- Podczas spotkania czuliśmy wielką wspólnotę, byliśmy jak rodzina, zapału nie ostudziła nawet niesprzyjająca pogoda. Ten entuzjazm widać także w artykułach prasowych z tamtego czasu – podkreślała komendant świętokrzyskiej OHP.

Wystawa dostępna jest w hufcu przy ulicy Kościuszki 11 w Kielcach.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO