Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Krzysztof Słoń, senator PiS: Chcemy wyrównywać szanse osobom niepełnosprawnym

poniedziałek, 22 lutego 2021 14:29 / Autor: Aleksandra Rękas

- Rząd  będzie kontynuował swoje działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Nowością jest świadczenie w wysokości 500 złotych, przyznawane dla osób niemających możliwości samodzielnej egzystencji. Korzysta z niego ponad 600 tysięcy Polaków. Istotne jest to, by z każdym rokiem pomoc dla osób niepełnosprawnych była większa - mówił Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał senator Słoń, wskaźnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w 2018 roku wynosił 28 procent. W planach jest zwiększenie go do 35 procent, do 2025 roku.

- W 2030 ma być to już 45 procent. Warto dodać, że wsparciem zostaną objęci także opiekunowie zajmujący się osobami niepełnosprawnymi – przeznaczymy na to w tym roku 80 milionów złotych. W 2015 roku na potrzeby osób niepełnosprawnych państwo wydawało 15,5 miliarda złotych rocznie. W 2021 to już ponad 29 miliardów – wyliczał senator PiS.

Jak dodał, ważnym elementem polityki socjalnej jest także wprowadzenie 14. emerytury.

- Jesienią, ponad dziewięć milionów Polaków otrzyma ją w pełnej wysokości. Trzeba podkreślić, że mimo epidemii, działy gospodarki związane z produkcją i eksportem funkcjonują dobrze. Jesteśmy państwem wydolnym finansowo, między innymi dzięki temu, że uszczelniono VAT – podkreślał Krzysztof Słoń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO