Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Kapitan Marcin Kowal: Żołnierze z naszego regionu służą na wschodniej granicy Polski

wtorek, 23 listopada 2021 09:19 / Autor: Aleksandra Rękas

- Żołnierze z 10. ŚBOT, podobnie jak mundurowi z innych brygad, wspierają policję, wojska operacyjne i straż graniczną w konflikcie na granicy polsko-białoruskiej. Obecnie jest tam kilkudziesięciu naszych terytorialsów – mówił kpt. Marcin Kowal, oficer 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał Marcin Kowal, żołnierze z województwa świętokrzyskiego uczestniczą w szkoleniach prowadzonych przez straż graniczną i mundurowych, którzy już służyli na granicy.

- Po takim szkoleniu, żołnierze w systemie rotacyjnym są od kilku do kilkunastu dni na granicy. Zostali odpowiednio wyposażeni: posiadają broń, kamizelki kuloodporne, gogle noktowizyjne, lornetki, drony. Mają też do dyspozycji maszty oświetleniowe – wyliczał kpt. Marcin Kowal.

Jak podkreślił, żołnierze wykonują swoją służbę bardzo odpowiedzialnie.

- Przypomnę, że są to ochotnicy. Kolejna rotacja wyjechała w ostatnią nadzieję. Żywię nadzieję, że społeczeństwo ma poczucie, iż może spać spokojnie – zaznaczył oficer 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO