Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty: Problem zakażenia koronawirusem dotyczy około pół procenta szkół w regionie

poniedziałek, 28 września 2020 10:34 / Autor: Aleksandra Rękas

- Szkoły, które uruchomiły nauczanie hybrydowe w ostatnich dniach, wracają do normalnego funkcjonowania – zajęcia odbywają się już w tradycyjnej formie w Zespole Szkół w Łopusznie oraz w Chęcinach. Pojawiły się jednak nowe przypadki zakażeń w placówkach oświatowych – mówił Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświatowy na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Wśród placówek, w których wykryto ognisko koronawirusa jest między innymi Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie.

- Nie ma tam jeszcze decyzji co do tego, ilu uczniów będzie obejmowało nauczanie hybrydowe. Wczoraj (27 września ), w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu zadecydowano o zajęciach on-line dla kilku klas. Z kolei dyrekcja Szkoły Podstawowej w Masłowie czeka na wytyczne sanepidu co do dalszego postępowania. Na kwarantannie przebywa natomiast część uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 po tym, jak u jednego z nich wykryto zakażenie – wyliczał Kazimierz Mądzik.

Świętokrzyski kurator oświaty zaznaczył, że na szczęście nie sprawdziły się obawy związane z powrotem dzieci i młodzieży do szkół.

- Przypadek wystąpienia koronawirusa dotyczy około pół procenta wszystkich szkół. W placówkach przestrzegane są wytyczne sanitarne: uczniowie i nauczyciele często myją i dezynfekują ręce, otwarte są dodatkowe wejścia do szkół, zajęcia odbywają się przeważnie w jednej sali.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO