Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty: Dziś uczniowie wracają do szkół w systemie hybrydowym

poniedziałek, 17 maja 2021 10:35 / Autor: Aleksandra Rękas

- Placówki w naszym województwie są dobrze przygotowane na przyjęcie dzieci. Hybrydowy sposób nauczania jest dobrze znany nauczycielom, od dziś w szkołach może być maksymalnie pięćdziesiąt procent wszystkich uczniów - mówił Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśniał Kazimierz Mądzik, system hybrydowy od dziś obowiązuje uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów placówek ponadpodstawowych.

- Wciąż wdrażamy zasady sanitarne, takie jak dezynfekcja, częste wietrzenie sal, organizowanie nauki tak, by grupy dzieci nie spotykały się w jednym miejscu. Szkoły są doskonale przygotowane na przyjęcie uczniów, powrót na pewno będzie bezpieczny – podkreślał świętokrzyski kurator oświaty.

Jak dodał, priorytetem jest odbudowanie relacji między dziećmi, a nie organizowanie sprawdzianów.

- Uczniowie mieli dużo stresu w ostatnim czasie. Na testy przyjdzie jeszcze czas, dobrze byłoby pomyśleć na razie o odbudowaniu więzi między uczniami i nauczycielami. Po nauce zdalnej zaległości na pewno są duże i dyrektorzy będą organizować zajęcia tak, by je nadrobić. Musimy jednak dać uczniom czas na powrót do normalności – powiedział Kazimierz Mądzik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO