Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Kamil Kołbuc: Odpowiadamy na potrzeby mieszkańców, organizując konferencje i debaty

środa, 08 września 2021 11:49 / Autor: Aleksandra Rękas

- Po czasie pandemii obserwujemy potrzebę mieszkańców, dotyczącą uczestniczenia w najróżniejszych spotkaniach. Wychodzimy im naprzeciw, organizując coraz więcej wydarzeń, nie tylko wirtualnych ale i na żywo - mówił Kamil Kołbuc, prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Już 13 września, o godzinie 17 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbędzie się debata organizowana przed fundację – „Rola misji pokojowych w budowaniu bezpieczeństwa Polski, Europy i Świata”.

- Postanowiliśmy zorganizować konferencję poruszającą temat misji pokojowych. To bardzo aktualna kwestia w obliczu tego,  co dzieje się w Afganistanie, na Ukrainie czy na granicy polsko-białoruskiej. Chcemy ukazać rolę misji zagranicznych prowadzonych przez CPDMZ w Kielcach oraz misji pokojowych prowadzonych przez Kościół katolicki – wyjaśniał Kamil Kołbuc.

Do zadań Fundacji im. Stefana Artwińskiego należy także prowadzenie Szkoły Dyplomacji.

- To działania związane z edukacją, z dyplomacją, stosunkami międzynarodowymi, a także zasadami savoir vivre czy negocjacjami dyplomatycznymi. Zainteresowanie jest bardzo duże, w pierwszej edycji uczestniczyło niemal 30 osób – mówił prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO