Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD: W Kielcach realizujemy obecnie wiele inwestycji drogowych

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 12:01 / Autor: Aleksandra Rękas

- Część remontów obejmuje drogi o charakterze lokalnym –  to między innymi ulica Barwinek, Skalista czy Czachowskiego. Prace odbywają się także przy ulicy Wojska Polskiego, czyli w podstawowym układzie komunikacyjnym naszego miasta - mówił Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak zaznaczył, większość inwestycji powinno zakończyć się za kilka miesięcy.

- Mieszkańcy zyskają dzięki temu nową jakość – na przykład ulice Czachowskiego i Skalista do tej pory były drogami gruntowymi. Remontowana jest również ulica Barwinek, od Brzoskwiniowej do Starowapiennikowej oraz Wapiennikowej. To ważna droga dla kilku tysięcy osób tam mieszkających – podkreślił Skrzydło.

Jak dodał rzecznik MZD, wciąż realizowana jest największa inwestycja drogowa ostatnich lat – przebudowa ulic Zagnańskiej, Witosa i Szybowcowej.

- Ciąg główny tych arterii ma niemal siedem kilometrów, dodając do tego uliczki przylegające i wloty do skrzyżowań, mamy prawie jedenaście kilometrów ulic, które ulegają kompleksowej modernizacji. Ta inwestycja jest już na finiszu i zakończy się do końca lipca tego roku. Niebawem rozpocznie się też przebudowa odcinka ulicy Zagnańskiej, od skrzyżowania z Witosa i Morawieckiego, do granicy miasta. Jeszcze w tym miesiącu powinien zostać wyłoniony wykonawca, a prace rozpoczną się najpewniej  w czerwcu lub lipcu - podsumował.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO