Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Janusz Koza: Na wyjście z klubu radnych PiS zdecydowałem się po głębokiej analizie

czwartek, 29 kwietnia 2021 14:10 / Autor: Aleksandra Rękas

- Decyzję o opuszczeniu klubu radnych PiS podjąłem po kadencji trwającej niemal dwa i pół roku. Po wielu sygnałach i próbach przedstawienia mojego stanowiska, a także po rozmowach z koleżankami i kolegami. Klub PiS obiecywał, że będzie lepszy od swoich poprzedników, ale niewiele obietnic zostało zrealizowanych - mówił Janusz Koza, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak powiedział, w jego ocenie różnice w sposobie zarządzania województwem między poprzednim, a obecnym marszałkiem województwa są nieznaczne.

- Nie zapisuję się do innej partii ani klubu. Staję się poniekąd niezależnym radnym Sejmiku, oczywiście z głęboką wdzięcznością dla wyborców i pamiętając, że to dzięki nim pełnię mój mandat. Jeśli marszałek lub zarząd będzie przedstawiał działania, które w mojej ocenie posłużą mieszkańcom, zawsze je poprę – podkreślił Janusz Koza.

Jak dodał, jego zdaniem Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do 2031 roku nie zawiera zapisów, które promowałyby nasz region.

- Strategia jest dokumentem, który wyznacza nam kierunki na najbliższą dekadę. Są działania, które powinny się w tej strategii znaleźć, ale ich nie ma. Na przykład tereny inwestycyjne na Dąbrowie II – stwierdził radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO