Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Henryk Milcarz: Szykujemy się do nowej inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych

czwartek, 18 marca 2021 13:10 / Autor: Aleksandra Rękas

- Do tej pory przeprowadziliśmy już cztery duże projekty z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Warte one były około 700 milionów złotych. Tym razem idziemy w kierunku innowacji - mówił Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich, na antenie Radia eM Kielce w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak wyjaśnił prezes Wodociągów, inwestycja związana jest z fotowaltaiką.

- Rozstrzygnęliśmy już przetarg i wyłoniliśmy wykonawcę – firmę FlexiPower z Pabianic. Przedsiębiorstwo przygotuje komplet dokumentów związanych z wykonaniem instalacji z infrastrukturą towarzyszącą. Zaplanowano też prace badawcze, które wykażą, gdzie mamy najlepsze warunki do korzystania z fotowoltaiki – wyjaśniał Henryk Milcarz.

Jak dodał, Wodociągi kieleckie były pierwszymi w Polsce, które zainstalowały agregaty prądotwórcze wykorzystujące biogaz.

- W większości oczyszczalni w Polsce biogaz jest spalany bezproduktywnie. My natomiast produkujemy energię elektryczną i cieplną. W poprzednim projekcie wymieniliśmy nowe agregaty i w ubiegłym roku potroiliśmy ilość wyprodukowanej energii – podkreślał prezes wodociągów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO