Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Grzegorz Małkus, OHP: Kształcimy młodzież w wielu branżach

czwartek, 09 grudnia 2021 11:31 / Autor: Aleksandra Rękas

- Jednym z naszych głównych zadań jest przygotowanie zawodowe młodzieży. Współpracujemy z wieloma placówkami oświatowymi, które zajmują się nauczaniem młodych ludzi  - mówił Grzegorz Małkus, Świętokrzyski Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, na antenie Radia  eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak opowiadał Grzegorz Makus, Ochotnicze Hufce Pracy kształcą młodzież, która później pracuje w wielu branżach usługowych.

- To takie zawody jak fryzjer, mechanik, pracownik gastronomii. Są one dzisiaj niesamowicie potrzebne, a warto podkreślić, że notujemy w nich deficyt wykwalifikowanej kadry. Dzięki współpracy z OHP, młodzież kończy naukę certyfikatem, który umożliwia im pracę w zawodzie – wyjaśniał Świętokrzyski Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach.

Jak dodał, OHP oferuje młodzieży także praktyki zawodowe.

- Mamy sieć jednostek o nazwie Młodzieżowe Centra Kariery. Pracują w nich doradcy zawodowi i osoby, które mają ogromne doświadczenie w pozyskiwaniu pracodawców. Dysponujemy dużą bazą przedsiębiorstw, które organizują praktyki naszym wychowankom i często oferują im zatrudnienie – powiedział Grzegorz Małkus.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO