Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Elżbieta Śreniawska: Mamy wieloletnią tradycję kształcenia uczniów

wtorek, 02 marca 2021 09:58 / Autor: Aleksandra Rękas

- We wcześniejszych latach funkcjonowały szkoły przyzakładowe dla uczniów, po jakimś czasie uznano że takie instytucje nie mają racji bytu. Teraz wracamy do kształcenia dualnego – praktycznego i teoretycznego - mówiła Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach i radna PiS sejmiku województwa świętokrzyskiego, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

MPK reaktywowało swoje zakłady szkolne niemal od podstaw.

- Obecnie kończymy remontować pomieszczenia dawnych warsztatów szkolnych. Znajduje się tam potężna baza socjalna, a także szatnie i dwie duże hale z urządzeniami i maszynami. Równocześnie projekt kształcenia uczniów trwa – mamy już trzy klasy patronackie, które uczą się zawodu mechanika – wyjaśniała prezes Śreniawska.

Młodzi ludzie zagadnienia teoretyczne przyswajają sobie w szkołach, a praktyczne – z pomocą pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

- Uczymy ich, jak rozkładać i składać poszczególne części autobusów. Mają także możliwość pracy z wykorzystaniem nowych technologii, dowiadują się jak przeprowadzać konkretne reparacje pod okiem najlepszych specjalistów. Równolegle prowadzimy też projekt kształcenia kandydatów na kierowców autobusów – informowała Elżbieta Śreniawska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO