Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Czas na basen!

piątek, 27 maja 2022 15:04 / Autor: Aleksandra Rękas

Zbliżają się wakacje, a dla wielu dzieci będą one okazją do pierwszego kontaktu z wodą. Można pomyśleć o tym zawczasu i już teraz zapisać pociechę na zajęcia z pływania. Pomogą w tym trenerzy z Klubu Pływackiego Korona-Swim Kielce.

Kiedy pomyśleć o prawdziwych zajęciach z pływania? Michał Szymczyk, instruktor pływania z Klubu Pływackiego Korona-Swim Kielc podpowiada, że może być to szósty rok życia dziecka.

- Maluch jest już wtedy świadomy zadań, które przed nim stawia instruktor. Ale oczywiście na basen dobrze wybrać się już wtedy, gdy dziecko jest mniejsze. Warto oswoić się z wodą, by przełamać barierę przed rozpoczęciem nauki. Szkolenie podzielone jest na kilka etapów – opowiada.

Pierwszym z nich jest oswojenie dziecka z wodą – zanurzenie głowy, otwieranie oczu pod wodą, pierwszy skok. Jeśli natomiast mamy w domu małego miłośnika pływania, warto zadbać o to, by sport stał się pasją na całe życie.

- Dajemy dzieciakom możliwość kontynuowania przygody z pływaniem. Zachęcamy do zawodowego pływania i codziennych treningów. Staramy się zagospodarować maluchom czas wolny, nie tylko na basenie, ale też na siłowniach i salach gimnastycznych. Zapraszamy do nas wszystkie dzieci z Kielc, które umieją, lub chcą zacząć pływać – zachęca Tomasz Żmiejko.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO