Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Agata Wojtyszek, poseł PiS: Doceniamy i wspieramy strażaków ochotników

wtorek, 11 maja 2021 08:26 / Autor: Aleksandra Rękas

- Ochotnicza Straż Pożarna od wielu lat uzupełnia działania Państwowej Straży Pożarnej. We wszystkich jednostkach jest wielu młodych ludzi, którzy pracują w pocie czoła, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie - mówiła Agata Wojtyszek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak stwierdziła poseł Wojtyszek, Prawo i Sprawiedliwość, realizując ustawę modernizacyjną służb mundurowych, dba o ich dobry stan.

- Przykładem jest choćby ostatnie doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie świętokrzyskim. Do jednostek trafi 21 nowych wozów strażackich. To wsparcie trwa już od kilku lat, ściśle współdziałamy z Komendantem Głównym PSP, a także z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkim i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – wyjaśniała poseł.

Jak dodała, do funkcjonariuszy trafia także nowe umundurowanie, pompy i inny drobny sprzęt.

- To ogromnie istotne działania. Po raz pierwszy w historii, minister spraw wewnętrznych i administracji przygotował ustawę, która zwraca uwagę na to, jak ważna jest Ochotnicza Straż Pożarna. Przewiduje ona między innymi, że po 25 latach służby strażak ochotnik otrzyma dodatek do emerytury – powiedziała poseł.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO