Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego: Warto być członkiem Unii Europejskiej

wtorek, 10 sierpnia 2021 09:55 / Autor: Aleksandra Rękas

- To, że opłaca się należeć Unii Europejskiej widzimy na naszych ulicach, w miastach i wsiach. Będąc członkiem wspólnoty zyskujemy dostęp do rynków europejskich, choćby związanych z rolnictwem - mówił Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Europoseł odniósł się do założeń Europejskiego Zielonego Ładu. Jak podkreślił, należy wyjść od zaakceptowania tego, że zmiany klimatyczne są faktem.

- Są one, co potwierdzają badania, związane z działalnością człowieka. Największa emisja pochodzi z przemysłu, energetyki. Musimy modernizować naszą energetykę, ponieważ moce wytwórcze to często bloki energetyczne, które powstały w latach 70., 80. Zamykanie kopalni w perspektywie 20, 30 lat będzie nieuchronne – powiedział Adam Jarubas.

Jak dodał, eksploatacja zasobów węgla jest dzisiaj nierentowna.

- Pokazują to przykłady polskich elektrowni, które importują węgiel z Rosji, czy z Mozambiku i RPA. Jest to bardziej opłacalne, niż eksploatowanie węgla z głęboko położonych zasobów. Musimy przestawić się na odnawialne źródła energii – podkreślił europoseł.

AUDYCJE RADIOWE

  Zapraszamy do nas

  Nowy numer!

  Zapraszamy do nas

  TWÓJ NEWS
  POSŁUCHAJ
  WIDEO